fbpx

Inteligencja Emocjonalna w praktyce + gratis!

Żyjemy w skomplikowanych czasach, gdzie nieustannie towarzyszy nam stres. W zasięgu ręki mamy nowoczesne technologie pozwalające komunikować się z innymi w każdym miejscu i czasie. Jednocześnie w społeczeństwie rośnie poczucie osamotnienia i izolacji, bo brakuje czasu na nawiązywanie relacji i refleksję nad tym co się dzieje tu i teraz. Ludzie stają się bardziej niespokojni, skłonni do popadania w konflikt, zamykania się we własnym świecie i niereagowania na otaczający świat. Te zjawiska utrudniają rozwiązywanie rzeczywistych problemów na poziomie interpersonalnym, ale także społecznym. Dlatego dziś, w coraz bardziej złożonym świecie wszyscy powinniśmy rozwijać większy wgląd w siebie, znajomość naszych reakcji i umiejętności skutecznego radzenia sobie z emocjami – własnymi i innych, by podejmować lepsze decyzje i czerpać więcej satysfakcji z życia. To jest obszar, w którym inteligencja emocjonalna staje się nieocenioną pomocą.

Więcej o inteligencji emocjonalnej przeczytasz pod tym linkiem.

 

Czym jest inteligencja emocjonalna?

Inteligencja emocjonalna to zdolność do rozumienia i zarządzania uczuciami, dostrajania własnych stanów emocjonalnych adekwatnie do sytuacji. Pozwala na celne wykorzystywanie uczuć jako źródła danych w podejmowaniu najbardziej skutecznych działań i decyzji.

 

Jak inteligencja emocjonalna może nam pomóc?

Coraz więcej badań wskazuje, że umiejętności inteligencji emocjonalnej pomagają ludziom pełniej żyć – być zdrowszym, lepiej radzić sobie z emocjami, podejmować lepsze decyzje, tworzyć silniejsze relacje.

Co zyskasz dzięki ćwiczeniu inteligencji emocjonalnej?

  •  Dowiesz się, jak emocje wpływają na twoje ciało
  • Lepiej zrozumiesz, jaki jest związek emocji z myśleniem
  • Zwiększysz świadomość różnorodności doświadczanych emocji
  • Zaczniesz swobodniej wyrażać emocje
  • Wzmocnisz optymistyczne myślenie
  • Łatwiej zbudujesz empatyczne relacje
  • Zyskasz większy dystans do swoich problemów, by lepiej poczuć co jest dla ciebie istotne

 

Jak uczyć się inteligencji emocjonalnej?

Umiejętności inteligencji emocjonalnej można ćwiczyć samodzielnie. Aktywne praktykowanie sprawia, że reagujemy z większym spokojem na otaczającą nas rzeczywistość. W rezultacie zyskujemy więcej świadomości własnych reakcji, lepsze samopoczucie i satysfakcję z tego jak żyjemy i jakie decyzje podejmujemy na co dzień.

Aby pobrać bezpłatny zestaw ćwiczeń rozwijających inteligencję emocjonalną, zapisz się na newsletter http://prosteemocje.pl/newsletter

Udanego praktykowania!